Щоденники Тараса Прокрутка зображення заголовка

Ліхтарик ZebraLight H51w


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /srv/websites/taras.org.ua/html/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/fn/general.php on line 118

ZebraLight H51w – це компактний ліхтарик із можливістю кріплення на голові.

Фото:

Пакування та комплектація:

Ліхтарик постачається у картонній коробці без яскравих обгорток, лише із наліпкою з штрих-кодом, моделлю та контактними даними виробника. Всередині все розміщено дуже обережно та продумано.

У комплектацію входять:

 • ліхтарик із металевою кліпсою; пасок для кріплення на голову;
 • два силіконових кріплення до цього паску – одне звичайне, інше – світиться у темноті;
 • два запасні кільця-ущільнювачі – для герметизації відсіку із батареєю (третє одягнуте одразу);
 • інструкція з користування.

Корпус та якість складання:

Весь корпус ліхтарика виконано із металевого сплаву, кнопку включення із досить твердої резини, рефлектор захищено склом. Кришка відсіку для батареї має різьбове кріплення, закручується досить туго та чітко.

Ліхтарик є повністю герметичним (стандарт IPX8), без проблем працює навіть під водою, на невеликій глибині.

Зручність та керування:

Для ввімкнення/вимкнення та керування усіма вісьмома режимами роботи використовується лише одна кнопка. Але інтерфейс досить продуманий і зручний, приміром, включити ліхтарик можна одразу в будь-який із трьох основних режимів роботи (коротке натискання – максимальний; довге натискання (близько 0.4 – 0.5 секунд) – мінімальний режим; подвійне натискання – середній). Перемикання між підрежимами відбувається у ввімкнутому стані, вони запам’ятовуються навіть після заміни елементу живлення.

Металева кліпса, яка є у комплекті, досить жорстка і дозволяє надійно закріпити ліхтар на спорядженні чи ремені. Пасок для кріплення на голову зручний і його розмір легко регулюється (підійде навіть на дитячу голову), але от саме силіконове кріплення викликає певний дискомфорт. А саме: оскільки, воно з’єднане із паском лише із боків, то при кожному кроці трішки розтягується і весь час відчувається як ліхтарик “стрибає” вгору-вниз. Цього ефекту можна було б уникнути, якби пасок проходив по зовнішній стороні кріплення, притискаючи його повністю до тіла. Проте, у такому випадку, після тривалого носіння, гарантовано залишалася б прямокутна пляма на лобі.

Також, під час використання не рекомендується знімати ліхтарик із силіконового кріплення – зворотній процес займе не одну хвилину, а при дуже низькій температурі може бути взагалі неможливим.

Освітлення:

Завдяки широкому діапазоні доступних рівнів, ліхтарик можна використовувати як для м’якого освітлення всередині намету, так і для розгляду об’єктів, що знаходяться на відстані 30-50 метрів. Завдяки ідеальному центруванню світлодіода та хорошому рефлектору, заливка світлової плями рівна, а “гаряча точка” обмежена дуже чітко (англ.: “hot spot” – яскрава пляма посередині). Завдяки використанню “теплого діоду” із температурою світла 4200K ліхтарик не викликає оптичного дискомфорту.

Форма світлової плями добре підходить для туристичних цілей – завдяки фокусуванню променів можна досягти прийнятних рівнів освітлення на мінімальних режимах, що дозволяє економно використовувати батарею, при цьому, частково обмежується бокове освітлення. Кутові розміри плями забезпечують приблизно 100% освітлення зони об’ємного зору. Тобто, якщо ви подивитеся прямо перед собою, і закриєте одне око, то її краї можна буде обмежити носом із сторони протилежній тій, з якої було закрите око.

Зверніть увагу, перші підрежими у мінімальному та максимальному режимах (0.18 і 86 Lm) реалізовано шляхом дуже частого моргання діода – це чітко видно при зйомці на камеру, але непомітно для людського ока.

Увага! Будьте обережні: при потраплянні гарячої точки у очі можливе тривале засліплення. У максимальних режимах ефект може спостерігатися навіть при простому потраплянні світлодіода в поле зору.

Енергоспоживання:

Для живлення використовуються елементи форм-фактору AA із рівнем напруги 0.7-2.5 V (інформація з сайту виробника). Проведені заміри показали такі рівні споживання у різних режимах роботи ліхтарика:

Режим роботи,

Lm

Споживання струму,

A

В перерахунку на 1 Lm,

A/Lm

0.18 0.0057 0.032
2.2 0.037 0.017
7 0.1395 0.020
26 0.35 0.014
86 0.81 0.009
120 1.28 0.011
172 2.42 0.014
Стробоскоп 0.25-1.2

Розрахувати час роботи у годинах можна поділивши місткість елементу живлення у Ah на споживання у A. Тобто, якщо на акумуляторі написано, що його місткість 2500 mAh, це означає, що у режимі освітлення 26 Lm ліхтарик зможе від нього працювати на протязі:

2500 mAh / 1000 / 0.35 A ≈ 7.14 h ≈ 7 h 8 m.

Тобто, приблизно, сім годин вісім хвилин. Але, варто звернути увагу, що не всі акумулятори видають однаковий рівень напруги на протязі всього процесу розрядки і може бути таке, що заряд ще є, але напруги для роботи у великому режимі вже не достатньо.

Коли напруги стає недостатньо для роботи у мінімальному режимі, ліхтар починає моргати і робить це, понижуючи частоту доти, доки батарея не стане повністю розрядженою.

Особливості:

 • при роботі у максимальному режимі корпус сильно нагрівається – до температури більш, ніж 50 °C, тому тривале використання у ньому є неможливим;
 • існує можливість захисту від випадкового включення – для цього потрібно просто трішки (градусів на 20) відкрутити кришку відсіку для елементу живлення.

Вердикт:

Ліхтарик ZebraLight H51w є по-справжньому якісним виробом. Тримаючи його в руках відчувається, що це надійний пристрій, який прослужить не один рік. Міцний водонепроникний корпус дозволяє сміливо використовувати його навіть у жорстких умовах. За його ергономічність та зручність керування конструкторам можна лише подякувати.

До того ж, це одна із найекономніших у плані енергоспоживання моделей на ринку. А використання стандартних батарей “AA” лише додає йому привабливості.

Єдиним мінусом є кріплення для носіння на голові, яке могло би бути зручнішим. Цей недолік можна вважати платою за універсальність.

Якість збірки корпусу
Якість матеріалів корпусу
Точність калібрування світлової плями
Практичність форми світлової плями
Споживання електроенергії
Зручність інтерфейсу керування
Практичність конструкції
Комплектація

2 коментарі

 1. Богдан says:

  Привіт Тарас! Поділіться інформацією де купували цей ліхтарик і яка його ціна? Дякую!

  1. Тарас says:

   Коли я купував, то в Україні вони були лише під замовлення, замовляв у компанії “Территория света”. Зараз же із доступністю мало б бути менше проблем. У 2011 році брав його за 560 грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *