Щоденники Тараса Прокрутка зображення заголовка

Ліхтарик ZebraLight H51w

ZebraLight H51w – це компактний ліхтарик із можливістю кріплення на голові.

Фото:

Пакування та комплектація:

Ліхтарик постачається у картонній коробці без яскравих обгорток, лише із наліпкою з штрих-кодом, моделлю та контактними даними виробника. Всередині все розміщено дуже обережно та продумано.

У комплектацію входять:

 • ліхтарик із металевою кліпсою; пасок для кріплення на голову;
 • два силіконових кріплення до цього паску – одне звичайне, інше – світиться у темноті;
 • два запасні кільця-ущільнювачі – для герметизації відсіку із батареєю (третє одягнуте одразу);
 • інструкція з користування.

Корпус та якість складання:

Весь корпус ліхтарика виконано із металевого сплаву, кнопку включення із досить твердої резини, рефлектор захищено склом. Кришка відсіку для батареї має різьбове кріплення, закручується досить туго та чітко.

Ліхтарик є повністю герметичним (стандарт IPX8), без проблем працює навіть під водою, на невеликій глибині.

Зручність та керування:

Для ввімкнення/вимкнення та керування усіма вісьмома режимами роботи використовується лише одна кнопка. Але інтерфейс досить продуманий і зручний, приміром, включити ліхтарик можна одразу в будь-який із трьох основних режимів роботи (коротке натискання – максимальний; довге натискання (близько 0.4 – 0.5 секунд) – мінімальний режим; подвійне натискання – середній). Перемикання між підрежимами відбувається у ввімкнутому стані, вони запам’ятовуються навіть після заміни елементу живлення.

Металева кліпса, яка є у комплекті, досить жорстка і дозволяє надійно закріпити ліхтар на спорядженні чи ремені. Пасок для кріплення на голову зручний і його розмір легко регулюється (підійде навіть на дитячу голову), але от саме силіконове кріплення викликає певний дискомфорт. А саме: оскільки, воно з’єднане із паском лише із боків, то при кожному кроці трішки розтягується і весь час відчувається як ліхтарик “стрибає” вгору-вниз. Цього ефекту можна було б уникнути, якби пасок проходив по зовнішній стороні кріплення, притискаючи його повністю до тіла. Проте, у такому випадку, після тривалого носіння, гарантовано залишалася б прямокутна пляма на лобі.

Також, під час використання не рекомендується знімати ліхтарик із силіконового кріплення – зворотній процес займе не одну хвилину, а при дуже низькій температурі може бути взагалі неможливим.

Освітлення:

Завдяки широкому діапазоні доступних рівнів, ліхтарик можна використовувати як для м’якого освітлення всередині намету, так і для розгляду об’єктів, що знаходяться на відстані 30-50 метрів. Завдяки ідеальному центруванню світлодіода та хорошому рефлектору, заливка світлової плями рівна, а “гаряча точка” обмежена дуже чітко (англ.: “hot spot” – яскрава пляма посередині). Завдяки використанню “теплого діоду” із температурою світла 4200K ліхтарик не викликає оптичного дискомфорту.

Форма світлової плями добре підходить для туристичних цілей – завдяки фокусуванню променів можна досягти прийнятних рівнів освітлення на мінімальних режимах, що дозволяє економно використовувати батарею, при цьому, частково обмежується бокове освітлення. Кутові розміри плями забезпечують приблизно 100% освітлення зони об’ємного зору. Тобто, якщо ви подивитеся прямо перед собою, і закриєте одне око, то її краї можна буде обмежити носом із сторони протилежній тій, з якої було закрите око.

Зверніть увагу, перші підрежими у мінімальному та максимальному режимах (0.18 і 86 Lm) реалізовано шляхом дуже частого моргання діода – це чітко видно при зйомці на камеру, але непомітно для людського ока.

Увага! Будьте обережні: при потраплянні гарячої точки у очі можливе тривале засліплення. У максимальних режимах ефект може спостерігатися навіть при простому потраплянні світлодіода в поле зору.

Енергоспоживання:

Для живлення використовуються елементи форм-фактору AA із рівнем напруги 0.7-2.5 V (інформація з сайту виробника). Проведені заміри показали такі рівні споживання у різних режимах роботи ліхтарика:

Режим роботи,

Lm

Споживання струму,

A

В перерахунку на 1 Lm,

A/Lm

0.18 0.0057 0.032
2.2 0.037 0.017
7 0.1395 0.020
26 0.35 0.014
86 0.81 0.009
120 1.28 0.011
172 2.42 0.014
Стробоскоп 0.25-1.2

Розрахувати час роботи у годинах можна поділивши місткість елементу живлення у Ah на споживання у A. Тобто, якщо на акумуляторі написано, що його місткість 2500 mAh, це означає, що у режимі освітлення 26 Lm ліхтарик зможе від нього працювати на протязі:

2500 mAh / 1000 / 0.35 A ≈ 7.14 h ≈ 7 h 8 m.

Тобто, приблизно, сім годин вісім хвилин. Але, варто звернути увагу, що не всі акумулятори видають однаковий рівень напруги на протязі всього процесу розрядки і може бути таке, що заряд ще є, але напруги для роботи у великому режимі вже не достатньо.

Коли напруги стає недостатньо для роботи у мінімальному режимі, ліхтар починає моргати і робить це, понижуючи частоту доти, доки батарея не стане повністю розрядженою.

Особливості:

 • при роботі у максимальному режимі корпус сильно нагрівається – до температури більш, ніж 50 °C, тому тривале використання у ньому є неможливим;
 • існує можливість захисту від випадкового включення – для цього потрібно просто трішки (градусів на 20) відкрутити кришку відсіку для елементу живлення.

Вердикт:

Ліхтарик ZebraLight H51w є по-справжньому якісним виробом. Тримаючи його в руках відчувається, що це надійний пристрій, який прослужить не один рік. Міцний водонепроникний корпус дозволяє сміливо використовувати його навіть у жорстких умовах. За його ергономічність та зручність керування конструкторам можна лише подякувати.

До того ж, це одна із найекономніших у плані енергоспоживання моделей на ринку. А використання стандартних батарей “AA” лише додає йому привабливості.

Єдиним мінусом є кріплення для носіння на голові, яке могло би бути зручнішим. Цей недолік можна вважати платою за універсальність.

[starreviewmulti id=4 tpl=20]

2 коментарі

 1. Богдан says:

  Привіт Тарас! Поділіться інформацією де купували цей ліхтарик і яка його ціна? Дякую!

  1. Тарас says:

   Коли я купував, то в Україні вони були лише під замовлення, замовляв у компанії “Территория света”. Зараз же із доступністю мало б бути менше проблем. У 2011 році брав його за 560 грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *